Friday, August 17

Maradona jep dorëheqjen, nuk është më trajner

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas vetëm 11 muajsh është mbyllur aventura e Diego Armando Maradona në drejtimin e Al Fujairah, ekip në kategorinë
Argjentinasi, që nga shumë specialistë konsiderohet si futbollistë më i madh i të gjitha kohërave e dha dorëheqjen pas barazimit kundër Khor Fakkan dhe tani ekipi i tij nuk ka më asnjë shans matematikor për t’u ngjitur në elitën e futbollit të vendit arab.

Lajmin e bëri të ditur në “Twitter” vetë Matis Morla, avokati personal dhe njëkohësisht menaxheri i “Pibe d’Oro”.

...

Share.

Leave A Reply