Friday, August 17

Zinedine Zidane ka shprehur admerimin e tij për Andres Iniestan

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zinedine Zidane ka shprehur admerimin e tij për Andres Iniestan.

Trajneri i Real Madridit ka thënë se e vlerëson shumë mesfushorin spanjoll, për të cilin mendon se e ka merituar Topin e Artë.

Kjo deklaratë e Zidane vjen pasi Iniesta njoftoi se në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona.

“Më pëlqejnë njerëzit që japin gjithçka në fushë dhe jashtë saj janë të qetë. Kam vetëm fjalë të mira dhe admirim për futbollin e tij”,ka deklaruar Zidane.

“I uroj atij më të mirën si futbollist dhe si person. Ai e ka merituar Topin e Artë, veçanërisht ku fitoi Kupën e Botës”./Lajmi.net/

...

Share.

Leave A Reply