Wednesday, August 15

Sevilla 0-5 Barcelona, notat e lojtarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Barcelona ka fituar trofeun e parë brenda këtij sezoni.

Lideri në La Liga ka shkatërruar Sevillan në finale të Kupës së Mbretit duke e mposhtur me rezultat tronditës 5 me 0 në Wanda Metropolitano për të siguruar kupën e 30-të në përgjithësi të këtij kompeticoni dhe të katërtën radhazi.

Suarez me dy gola, Messi, Iniesta dhe Coutinho me nga një, ishin realizator në këtë triumf të Barcelonës.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në finale i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

...

Share.

Leave A Reply