Wednesday, August 15

Shënon gol, mungojnë spektatorët për ta duartrokitur – futbollisti gjen “zgjidhjen”!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndonjëherë ju keni për të festuar arritjet tuaja dhe atë ndoshta duhet ta bëni vetë. Dhe Stefan Blanaru na tregon saktësisht se si ta bëjmë këtë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur klubi futbollistik Hermannstadt mundi ekipin kundërshtar, Luceafarul Oradea me rezultat 4-0.

Në këtë ndeshje që i përket divizionit të dytë të ligës rumune, Blanaru kishte shënuar dy herë.

Pas një goli të realizuar nga ai në minutën e 80-të, sulmuesi i çuditshëm shkoi drejt tribunave dhe duartrokiti shënimin e tij të pestë të sezonit.

...

Share.

Leave A Reply