Monday, September 24

E jashtëzakonshme: Super boksieri shqiptar do të ndeshet me Tyson Furyn?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më 9 qershor, Tyson Fury (ish-kampioni i botës) dëshiron të bëjë rikthimin e tij në boks pas më shumë se dy vjetësh.

Një kundërshtar i mundshëm nuk është përcaktuar deri tani.
Tani, megjithatë, ka thashetheme të para që tregojnë se kush mund të jetë kundërshtari i Tyson Furyt.

Siç raportojnë mediat angleze “Metro” dhe “Express”, boksieri shqiptar Sefer Seferi mund të jetë kundërshtari i radhës i Tyson Fury, shkruan GazetaBlic.

Fury do të kthehet në ring në Manchester Arena më 9 qershor, pas më shumë se dy vjet pushimi dhe dëshiron të rifitojë titullin e tij pas disa betejave.

Seferi, i cili aktualisht lufton në Cruiserweight dhe vetëm një herë ka garuar në një luftë të rëndë kundër kampionit të botës tani të rregullt WBA, Manuel Charr.

Humbja e tij e vetme vjen nga lufta kundër Charr në shtator 2016, në të cilën ai humbi me pikë.

Për 39-vjeçarin shqiptarë, një luftë e mundshme kundër Fury mund të jetë një ndeshje shumë fitimprurëse.

/GazetaBlic/

...

Share.

Leave A Reply