Wednesday, August 15

Valverde flet për ndeshjen kundër Romës nesër

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Erneste Valverde ka kërkuar nga lojtarët e tij që ta përsëritin suksesin e njëjtë kundër Romës si në ndeshjen e parë

Barcelona do të luaj ndeshjen e dytë në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve në Romë dhe Valverde kërkon nga skuadra e tij që ta përsërit suksesin e njëjtë me katalanët duke e mposhtur me rezultat 4-1 siç mposhti në “Camp Nou”.

“Besojë që do të jetë një ndeshje e njëjtë, sikurse ajo e para, por pres që të këtë edhe më shumë intensitet”, tha Valverde.

“Nuk e marrë dhe u kam thënë edhe lojtarëve që ende se kemi fituar këtë ndeshje. Janë edhe 90 minuta për ta vendosur atë. Kishim një rezultat të mirë në Camp Nou, e kemi avantazhin, por ne duhet të luajmë sikurse ajo ndeshje ka përfunduar me rezultat 0-0”. /GazetaExpress/

...

Share.

Leave A Reply