Friday, August 17

Joshua befason Wilderin dhe Furyn me këtë deklaratë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anthony Joshua ka fituar duelin ndaj Joseph Parkerit.

Joshua fitoi pas vendimit unanim që të tre gjyqtarëve të cilët ishin për fitoren e britanikut, shkruan GazetaBlic

Pas përfudimit të meçit, Joshua foli për Sky Sports, ku tha se tani dëshiron Furyn ose Wilderin.

“Nuk jam shumë i kënaqur edhe pse fitova”, tha fillimisht Joshua.

“Të gjitha këto vite, boksierët e Mbretërisë së Bashkuar duhej të shkonin në Amerikë, mund ta bëjmë në Londër, Wembley ose Cardiff. Ne jemi duke qëndruar këtu”.

“Tani unë dua Wilder ose Fury”, përfundoi Joshua pas takimit./GazetaBlic/

...

Share.

Leave A Reply