Friday, August 17

A është Salah më i shtrenjtë se Coutinho?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Liverpool ka bërë ndeshje të shkëlqyera gjatë viteve të fundit. Që nga transferimi i Luis Suarez në Barcelonë në vitin 2014 për 81 milionë euro, Merseysiders kanë mësuar të shesin lojtarët për shumë më tepër se sa i kanë blerë ato.

Tjetri që do të shitet nga Reds për një shumë të madhe parash mund të jetë Mohamed Salah. Salah ka qenë një nga shpalljet këtë sezon në Premier League dhe deri tani ka shënuar 36 gola nga 40 ndeshje në të gjitha garat për ekipin këtë sezon.

Gjigandët spanjollë Real Madrid thuhet se janë të interesuar për egjiptianin, të cilin Jurgen Klopp ka konsideruar të jenë me vlerë 225 milionë euro.

Nëse Salah përfundon duke u shitur së shpejti, ai do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori dhe shifra për të cilën ai shitet do të jetë më shumë se ajo që PSG i pagoi Barcelonës për Neymarin verën e kaluar.

Liverpool, natyrisht, nuk do të dëshirojë një transferim të till.

/Gazeta Prishtina/

...

Share.

Leave A Reply