Monday, September 24

Real Madrid po planifikon një të ardhme me Neymarin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Real Madrid tashmë po planifikon një të ardhme me Neymarin, shkruan Marca.

Sipas të përditshmes spanjolle, Merenguesët tashmë kanë përshkruar dy skenarë për verën, një në të cilën ata marrin brazilianin, apo tjetra ata nuk e marrin.

Marca shkruan se babai i Neymar deklaron se nuk ka si PSG, ndërsa djali i tij “e di se ai ka bërë një gabim duke nënshkruar PSG”.

Lojtari i 222 milionë eurove raportohet nga disa media që ai është në gjendje ta lë PSG për të njëjtën shumë, ndonëse lajmet e kohëve të fundit treguan se braziliani nuk beson të ketë ndonjë lloj klauzolë lirimi.

artikulli i Real Madridit tregon, se ka lënë mënjanë 300 milionë euro për të rekrutuar Neymarin këtë verë.

Ai ka shënuar 28 gola në të gjitha garat në Paris, por nuk është i kënaqur me nivelin e Ligue 1 dhe dëshiron të luajë në një fazë më të madhe. Ai gjithashtu nuk është duke kaluar shumë mirë më shokët e ekipit të tij.

/Gazeta Prishtina/

...

Share.

Leave A Reply