Saturday, September 22

AC Milan po shkon i motivuar në Londër me një fitore te madhe 0-1 kundër Genoas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

AC Milan po shkon i motivuar në Londër me një fitore te madhe 0-1 kundër Genoas, ndërsa André Silva shënoi një gole në minuten e 94-të. Ekipi i Gattusos është duke u përgatitur për t’u përballur me Arsenalin këtë javë në Ligën e Evropës pasi rossonerët kanë një deficit 0-2. Nuk do të jetë e lehtë, por kapiteni i Milanit Leonardo Bonucci ende beson. Këtu është ajo që ylli i kombëtares italiane kishte për të thënë në lidhje me këtë, pasi ai donte të motivonte ekipin e tij:

“Ditë trajnimi, ne kurrë nuk do të heqim dorë, Ne do të luftojmë për ata që janë atje me ne dhe ata që do të shikojnë nga larg”.

/Gazeta Prishtina/

...

Share.

Leave A Reply