Saturday, September 22

Lajmi i fundit: Ylli nënshkruan me Borussia Dortmund

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lukasz Piszczek ka vazhduar kontratën me Borussia Dortmund dhe tani do të qëndrojë në klub deri në vitin 2020.

Polake u kthye në Borussia Dortmund në vitin 2010 në një transferim të lirë dhe do të kompletojë një dekadë në klub nëse ai e plotëson kohëzgjatjen e kontratës së tij të re.

Piszczek ishte pjesë e skuadrës së Dortmundit, e cila fitoi dy herë Bundesligën në vitin 2011 dhe 2012, transmeton “Transferimet”.

Kontrata e 32 vjeçarit do të përfundojë në fund të sezonit të ardhshëm, por ai tani e ka zgjatur atë me një vit tjetër, duke u bërë lojtari i dytë i Borussia Dortmund për të nënshkruar një zgjatje në javën e fundit pas Marco Reus.

...

Share.

Leave A Reply