Monday, September 24

Lista Serbe e thotë fjalën e ‘fundit’, ja çfarë kanë vendosur në lidhje me Demarkacionin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lista Serbe sot ka hedhur poshtë njoftimet se deputetët të saj janë pajtuar për votimin e Marrëveshjes kufitare Kosovë – Mali i Zi.

Në kumtesën e Listës Serbe theksohet se kjo “është recetë e provuar në medie që plasohet struktura parapolitike e parasigurie, përcjell tanjug.

“Për Listën Serbe tema e ashtuquajtur demarkacion nuk ekziston fare , neve as që na intereson kjo çështje, dhe me të le të merren disa parti shqiptare në përputhje me pronaret e veta politike”, është thënë nga kjo parti.

...

Share.

Leave A Reply