Saturday, September 22

Chelsea vs Barcelona, formacionet e mundshme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chelsea e pret sonte Barcelonën e Lionel Messit në “Stamford Bridge” në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.
Antonio Conte nuk i ka ftuar David Luizin dhe Bakayokon për këtë ndeshje për arsyeje të paspecifikuara, derisa Barkley mungon shkaku i një lëndimi, transmeton Express.

Ndërsa në skuadër i ka shtuar blerjen e reja, Barkley, Giroud dhe Emerson.

Ky është formacioni i mundshëm i Chelseat:

Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Kanté, Fàbregas, Alonso; Hazard, Pedro; Morata

Në anën tjetër, Ernesto Valverde nuk mund të llogarisë në Semedon, i cili është i suspenduar dhe Vermaelen që përballet me një problem muskulor.

Ky është formacioni i mundshëm i Barcelonës:

Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Busquets, Paulinho, Rakitić; Iniesta, Messi, Suárez.

/GAZETA EXPRESS/

...

Share.

Leave A Reply