Saturday, September 22

Dembele largohet nga Barcelona, transferohet në Premierligë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bosi i Arsenal, Arsene Wenger njoftohet se është gati të bëjë një lëvizje për Ousmane Dembele.

20-vjeçari arriti në Camp Nou nga Borussia Dortmund në gushtin e kaluar për shumën e 135.5 milionë funte, shkruan GazetaBlic

Por francezi ka luftuar me lëndimet që prej transferimit e tij dhe gjigantët e La Ligas mund ta largojnë atë në merkaton e ardhshme.

 
Transferimi i Philippe Coutinhos nga Liverpool muajin e kaluar ka luajtur rol në mundësitë e largimit të Dembeles nga Barcelona.

Sipas mediave Barcelona do ta lirojë Dembelen për 120 milionë euro./GazetaBLIC/

...

Share.

Leave A Reply