Monday, September 24

Valverde flet për lëndimin e Dembele, tregon se kur do kthehet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e Barcelonës nesër takohet me Espanyol.

Ekipi i Valverdes takohet me rivalin nga Katalunia nesër me fillim nga ora 16:15, shkruan GazetaBlic

Para këtij takimit, Ernesto Valvered (trajneri i Barcelonës) ka folur për lojtarët dhe ndeshjen e ardhshme të ekipit të tij.

Në Iniesta: “Është e mundur që Iniesta nuk do të luajë. Është derbi, do të jetë lojë shumë intensive. Nëse ne e pushojmë atë do të jetë, sepse ai ka luajtur shumë dhe kemi shumë lojtarë që kanë nevojë për pak pushim”, tha fillimisht trajneri i Barcelonës.

Për Dembélé: “Është shumë herët për Dembélé. Ne do të jemi të kujdesshëm me të. Ne do ta kthejmë atë ngadalë siç e kemi bërë herën e fundit “.

Për lojën: “Ata janë një ekip që do të ushtrojë presion mbi ne dhe ne duhet të jemi të motivuar. Ne duhet të fillojmë shpejt dhe të demonstrojmë se duam të fitojmë ndeshjen që në fillim”, përundoi Valverde./GazetaBlic/

...

Share.

Leave A Reply