Wednesday, August 15

Ronaldo dorëzohet para Barcelonës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e Real Madridit është duke zhvilluar një sezon të dobët në La Liga.Ekipi i Zinedine Zidane është 19 pikë largë kreut në kampionatin spanjoll dhe kjo i ka shtyer tifozët të mendojnë se gara në këtë kompeticion ka mbaruar.Por jo vetëm lojtarët, pasi edhe Ronaldo mendon se gara në LaLiga tashmë është mbyllur dhe skuadra duhet të luftojë për Champions dhe Copa Del Rey

Sipas Marca, Ronaldo iu ka thënë bashkëlojtarëve: “Liga e Kampionëve dhe Kupa janë prioritetet tona. Do të shkojmë për to”.Skuadra e Real Madridit do të ndeshet me PSG-në në Champions League, kurse në Copa Del Rey me Leganes.

...

Share.

Leave A Reply