Friday, August 17

Rama ka një lajm të mirë për Kosovën dhe Shqipërinë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se Kosova e Shqipëria si dy shtete, do të anëtarësohen në familjen e madhe të Bashkimit Europian.

Këto deklarime Kryeministri shqiptar, Edi Rama, i dha sot nga Shtëpia e Pavarësisë në Vlorë të Shqipërisë, ndërsa shtoi se anëtarësimi në BE do të ndodhë në mënyrë shumë natyrale, njofton Klan Kosova.

”Kosova e Shqipëria si dy shtete, do të jenë anëtare të BE-së dhe kjo si diçka natyrale e jo kthim në ndonjë periudhë të së kaluarës”, ka përfunduar Kryeministri Rama.

...

Share.

Leave A Reply